• Temos rodymas - Bulvių auginimas po šiaudais

Dabar yra 17 Bal 2014, 16:34

Welcome to Svečias!    Registruokis  Or performs the  Prisijungti       

Informacija:
User Information
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
We are a free and open
community, all are welcome.
Click here to Register
Sub Menu
Last Online
Vartotojo vardas Prisijungęs
Vartotojo avataras Donatas_s 17 Bal 2014, 16:30
Vartotojo avataras Laukinukė 17 Bal 2014, 16:07
Vartotojo avataras smilgaitis 17 Bal 2014, 16:05
inna 17 Bal 2014, 16:01
Vartotojo avataras Giedrė 17 Bal 2014, 16:01
enija 17 Bal 2014, 15:58
Vartotojo avataras Augė 17 Bal 2014, 15:52
Vartotojo avataras BusyBee 17 Bal 2014, 15:47
vinipux 17 Bal 2014, 15:36
adream 17 Bal 2014, 15:36

Ieškoti

Kategorijos

Bulvių auginimas po šiaudais

Moderatorius: Danutė

Favorites: Viksrelis
Followers: Juta, medasta, suomija, BroniusK

Re: Bulvių auginimas po šiaudais

Neperskaitytas pranešimasAuthor: Raskis » 07 Spa 2008, 16:59

Atėjo bulviakasis ir į mūsų kiemą :mrgreen:

Jei nežinotum, tai nepagalvotum, kad čia iš vis kas nors auga, viskas apžėlę kaip reikalas
Paveikslėlis

Bandom vynioti šieną - iš vienos bulvikės išaugo maždaug tiek vidutiniškai
Paveikslėlis

O iš tokio plotelio toks ir derlius :lol:
Paveikslėlis

Jei vėl bandyčiau tokiu būdu auginti, kločiau tris kart daugiau šieno, nes jis ar sukrito taip, ar apatinis supuvo - virš bulvikių dabar gi buvo labai plonas sluoksnelis likęs. O žemė visiškai sausa kaip dulkė, bet ir vasarą pas mus mažai lyta, gal tik 2 kart normaliau, vieną kartą per Jonines, antrą - rugpjūčio vidurį truputį. Ir nepavadinčiau tos žemės 'gerai išdirbta', po juodžemio sluoksneliu, kurį papylėm prieš sodinant, kieta kaip ant asfalto, o agresyvioms piktžolėms tai nė motais. Bet visumoj toks auginimas patiko :smt023 - įdomiausia tai žmonių reakcija, sužinojus apie bulves po šienu :smt119
Kad viskas augtų ir žydėtų...
Vartotojo avataras
Raskis
Senbuvis

Padėkojo: 0 time
 Sulaukė Padėkų: 1 time
BLOGas: Įrašai (0)

Neperskaitytas pranešimasAuthor: Tensija » 03 Lap 2008, 19:46

Flowerytė rašė:Sveiki, bulvių po šiaudais augintojai :) ieškau mokslinės literatūros šia tema, gal kas galėtumėte padėti? Taipogi pati ketinu taip pabandyti auginti bulves.

Tik idomumo delei - kodel butent situo budu :-k tikrai tik idomumo delei :wink:
Aš ne burtininkė, aš dar tik mokausi...
Mano tinklaraštis
Vartotojo avataras
Tensija
Moderatorius

Padėkojo: 2 times
 Sulaukė Padėkų: 0 time

Neperskaitytas pranešimasAuthor: rooma » 10 Vas 2010, 23:24

O man pernai negaliu pasakyti, kad nepavyko, esu patenkinta rezultatu. Aš sodinau tiesiog ant nušienautos pievos, dengiau truputi šiaudais, nes labai mažai turėjau(ta prasme niekas iš aplinkinių kaimynų jų neturėjo) ir šienu (šito gero pas pačius pilna). Labai geras tinginio daržas - nei apkaupti reikia, nei ravėti, nei kolorado vabalų rinkti. Tik , sakyčiau, kad reikia anksčiau sudėlioti bulveles ir apdengti, nes ilgiau dygsta. Įsivaižduoju, kad sudejus ant žemės, būtų geriau. Labai vyliuosi, kad šiais metais ir aš jau turėsiu žemes, o ne pievos, nes dalį pievos rudenį apklojau lakraščiais ir po to šienu. Tikiuosi, kad nors kažkiek sunyks velėna :)
Vartotojo avataras
rooma
Naujokas

Neperskaitytas pranešimasAuthor: azu » 22 Vas 2010, 18:32

Sveiki bulviu augintojai po siaudais. :P As taip pat auginau bulves siuo metodu ir labai patenkintan, ne tik derliumi, bet ir isdirbtu dirvozemiu. Siemet siuo metodu bandysiu sodinti ne tik bulves, bet ir kitas darzoves. Apsilankykite siame puslapyjewww.kurdyumov.ru/ ir jus suzinosit, kaip tai daroma. [-X Sio autoriaus knygas galite nusipirkti knygynuose:"Protingas darzas", Protingas silknamis", Protingas sodas" ir t.t.Tikrai verta tureti sias knygas. Jos daug ko pamoko. [-X Linkiu sekmes :D

azu
Naujokas

Neperskaitytas pranešimasAuthor: avalda » 15 Kov 2010, 15:12

azu rašė:[-X Sio autoriaus knygas galite nusipirkti knygynuose:"Protingas darzas", Protingas siltnamis", Protingas sodas" ir t.t.Tikrai verta tureti sias knygas. Jos daug ko pamoko. [-X Linkiu sekmes :D

Lyg tai buvau radusi lietuviškai.
//esu.failai.lt...

reikia registruotis.
Gerovės ištakos – darbe.
Vartotojo avataras
avalda
Naujokas

Neperskaitytas pranešimasAuthor: Tulpe40 » 06 Bal 2010, 15:03

Sveiki bulviu megejai :!: As galiu pasidalinti patirtimi. Auginau ant pievos kol.sode,kad sunku buvo sukasti niekad nedirbama zeme.Ant zoles paklojau kartono(kart.deziu) praduriau skyles ir sudeliojau bulves.Ant ju uzkraciau nesupuvusio komposto(labai net stambaus)kokia 10cm, o kai pradejo dygti tai vis uzmesdavau parovusi zoliu.Ta vasara buvo labai sausringa tai kai kada palaistydavau, sieno neturejau is kur gauti ir vis uzmesdavau nupjautos zoles,aisku tik palikdavau gaigus kysoti.Kokia buvo nuostaba rudeni kai kasiau.Isaugo dideli grazus gumbai ir svarbiausia kad kurkliai neapgrauze.O tas zemes plotelis buvo puikiaiispurentas be jokiu piktzoliu ir kitais metais labai tiko darzovems.
Vartotojo avataras
Tulpe40
Dalyvis

Neperskaitytas pranešimasAuthor: gudobele » 21 Bal 2010, 17:41

Pernai meginom. Absoliuti nesamone gavosi. Kuistis po papuvusi siena rudeni - jokio malonumo. Derliaus su augintom normaliai nera ko lyginti. Is vienos bulves uzaugo 1,5, bet vien kirminu landos...

Ir dar kelis kartus klojom siaudus (nes jie sukrito) - kazkaip nepasirode labai paprasta. beveik greiciau nuraveti.
Beje, ir darzas atrodo siaubingai...
Daugiau nesiterliosiu ir pasisodinsiu kelis krumelius normaliai. Situos eksperimentus palieku ekologams - romantikams. :D

gudobele
Naujokas

Neperskaitytas pranešimasAuthor: Draseika » 24 Lie 2010, 18:10

o mes jau senai skaitinėjom, apie "tinginių" būdą ir pernai visą šieną dėjome į "lysvę" ant nešienautos pievos . šiemet ant viršaus užkratėm kelis kibirus smėlio, nes sodinome krūmelį ir tiek atliekamo gavosi ir susėjom cukinijas į smėliuko saujas :) bei šviežiai nupjauta žole padengėm. sodo kaimynai tik kraipė galvas, mol: kokias čia nesąmones daro :) dabar cukinijos išbujojo, nieko ravėti nereikia, laiko sau pilna :) tik derlių renkame. atėjo kelios kaimynės-aršiausios kritikės- konsultuotis :) sako kitais metais taip savo pievą įsisavinsim, juk kasti sunku, o mes jau pernykščioje šieno krūvoje šiemet
ropes ir griežčius auginam :)
ir dar vieną šieno lysvę suformavom kitiems metams :)

Draseika
Naujokas

Neperskaitytas pranešimasAuthor: suomija » 28 Sau 2011, 01:03

http://www.darbstuoles.lt/wp-content/up ... darzas.pdf

Radau ta knyga "Protingas darzas" ir jau perskaiciau 16psl. Tikrai labai idomu. Rekomenduoju visiems parsisiusti.
Vartotojo avataras
suomija
Naujokas

Neperskaitytas pranešimasAuthor: Tulpe40 » 28 Sau 2011, 22:28

Kodel man netidaro tu darbstuoliu,gal biski netaip?
Vartotojo avataras
Tulpe40
Dalyvis

Neperskaitytas pranešimasAuthor: vijoklė » 03 Sau 2012, 21:35

Na nauji metai, o kai tokie pavasariški orai tai pradedi apie būsimus daržus galvoti. Aš pernai prisiskaičiusi šios temos sodinau bulves po šiaudais. Pievos neturėjau, tai tik tokios nederlingos žemės kampą. Aišku labai bulvių gailėjau, tai išdėliojusi dar apipyliau pelenais, po to šiaudais uždengiau per spindį, gal mažiau, nes neturėjau daugiau. Ir vasarą kadangi jos iš po šiaudų nelindo, tai papildomai ir neklojau. Bet jau atsidžiaugti negalėjau, nes tik kokią vieną nupiepusią žliugę nuroviau. O ir rudenį derlius buvo normalus, visai pakenčiamas. Nors šiemet visaip bulvės gerai užderėjo. Ir knistis po supuvusius šiaudus nereikėjo, kaip kažkas čia rašė, tiesiog su grėbliu nugrėbiau.Taigi ir šiemet pasirengusi bulves sodinti tik šituo būdu. Tik va su tais šiaudais bus problema iš kur jų gauti :-k

vijoklė
Dalyvis

Neperskaitytas pranešimasAuthor: Tulpe40 » 04 Sau 2012, 23:38

Va ir as tik pasvajoju apie siaudus,oi kaip butu gerai.Pasiulp kaimieciai kartais meslo uz pasakiska kaina,turbut ir uz siaudus tiek pat uzsiprasytu.Gerai kas kaime gyvena o ne SB tarp keliu tukstanciu tokiu paciu.As vienais metais nedaug auginau bulviu ant velenos ir apklojau zole ir truputi pradejusiu puti kompostu,liuks buvo bulves ir svarbiausia kurklkiai nei vienos nesuede,bet nebeturiu velenos daugiau :smt089
Vartotojo avataras
Tulpe40
Dalyvis

Neperskaitytas pranešimasAuthor: Oelda » 23 Sau 2012, 12:15

Pernai ir aš auginau bulves. Prisitaikiau savo išmąstymą. Dirbamos dirvos paviršiuje buvo padarytos vos įžiūrimos vagutės ir į jas sudėliotos bulvės užžertos žeme. Bulvės buvo pasodintos dirvos paviršiuje ir kol aš susišaudžiau kuo dengti, jos spėjo išdygti. Pirmiausia bandomąjį lauką išklojau suplėšytomis kartoninėmis dėžėmis. Paskui upelio pakrantėje roviau pernykščią žolę. Augant bulvėms tarpuvagiuose vis paskleisdavau žolės. Jau dėdavau ir žaliuojančią, bet saugodavau, kad nepatektų pražydusių augalų. Į tarpuvagius per vasarą keliavo viskas: nupjauti gėlių stiebai, vejos žolė, net nužydėjusių rožių žiedlapiai. Dengtos ir nedengtos bulvės augo vienodai, tik į šiaudines buvo pamėgusios sraigės. Tiesa, pamačiusi pelėsiu pasidengusį apatinį mulčo sluoksnį, puoliau vartyti, džiovinti. Pasirodo, kad ten viskas buvo labai gerai. Vyko natūralus mikroorganizmų dauginimasis. Trūko žinių ir įdirbio. Rudenį tikrai nereikėjo iš puvėsių ar purvo graibyti bulves. Kasti buvo vienas malonumas, kadangi beveik daug bulvių gumbų buvo dirvos paviršiuje. Derlius buvo vienodas ir dengtų, ir ne. Patiko man tas auginimo būdas, tai ir šiemet auginsiu. Ir jau žinau ką dariau netinkamai, ką keisiu auginimo eigoje. Šiaudų neieškojom, bet vėl nuo to paties upelio prisišienavom viksvų. Dengiant žole negalima iš karto sukrauti pusmetrinį sluoksnį, nes į apatinį sluoksnį nepateks oro. Žole teks dengti keletą kartų. Ir kad būčiau arčiau gamtinės žemdirbystės rudenį palikom nesuartą dirvos juostą. Kad neaugtų žolė, vėl išklojau kartonu, o ant viršaus lipo visos atliekos: daržovių lapai, gėlių stiebai... Kartonas jau buvo dingęs vėlų rudenį. O ir sliekų kiek čia apsigyveno. Dar. Mane tai gamtinei žemdirbystei ,,užvedė" S. Jasionio straipsniai ir filmuota medžiaga. O apie savo žingsnius, sėkmę ir vargus taip pat buvau parašiusi straipsniuką. Tai buvo pirmo blyno aptarimas.
Vartotojo avataras
Oelda
Dalyvis

Neperskaitytas pranešimasAuthor: vijoklė » 23 Sau 2012, 18:41

Na bet jūsų atveju pasidarbuoti reikėjo, o aš tik prieidavau pasižiūrėti iš smalsumo :)

vijoklė
Dalyvis

Neperskaitytas pranešimasAuthor: Oelda » 23 Sau 2012, 19:12

:D Smalsumas nugalėjo sunkumus. Gal bjauriausias darbas buvo pamiškės pievoje pešti žolę ir dar plius ją išrūšiuoti - žydinti... nežydinti... Bet sutupdydavau šeimyną žolėje ir... lenktynės kas greičiau savo maišą pripeš. :wink: Tikrai sunkumo nejaučiau ir šitas auginimas buvo lyg žaidimas. Stebėjau kada išdygo, pražydo.. dengtos ir nedengtos bulvės; ar yra skirtumas ligų atvejų ir panašiai. Tikrai per daug aš joms skyriau dėmesio, buvo galima prasisukti ir lengviau. Pagrindinė bėda, kad neturėjom šiaudų. Šiemet bus paprasčiau.
Vartotojo avataras
Oelda
Dalyvis

AnkstesnisKitas

Grįžti į Bulvės

Dabar prisijungę

Registruoti vartotojai: adream, Augė, BusyBee, Donatas_s, enija, Giedrė, inna, Laukinukė, nafania1984, smilgaitis, vinipux